Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Τετάρτη 2 Φεβρουαρίου 2011

ΣΤΑ ΗΜΙΤΕΛΙΚΑ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΠΡΟΚΡΙΘΗΚΕ Ο ΠΑΟΚ, ΠΟΥ ΝΙΚΗΣΕ ΜΕ ΓΚΟΛ ΤΟΥ ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗ ΣΤΟ 57' ΜΕ 1-0 ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΠΑΝΑΛΗΠΤΙΚΟ ΑΓΩΝΑ ΤΗΣ ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ. Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΤΑΞΥ ΤΟΥΣ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΟ ΚΑΡΑ'Ι'ΣΚΑΚΗ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ΙΣΟΠΑΛΗ ΜΕ 1-1. ΤΟ ΣΗΜΕΡΙΝΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΛΟΓΩ ΤΙΜΩΡΙΑΣ ΤΟΥ Ο «ΔΙΚΕΦΑΛΟΥ ΤΟΥ ΒΟΡΡΑ», ΔΙΕΞΗΧΘΗ ΧΩΡΙΣ ΚΟΣΜΟ ΣΤΗΝ ΤΟΥΜΠΑ. ΜΙΑ ΤΟΥΜΠΑ Η ΟΠΟΙΑ ΗΤΑΝ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΗ ΑΠΟ ΙΣΧΥΡΕΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΕΣ ΔΥΝΑΜΕΙΣ.

ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 1-0 ΣΑΛΠΙΓΓΙΔΗΣ @pella-news.blogspot.com

Το φιλμ του αγώνα

2' ΔΟΚΑΡΙ: Δυνατό διαγώνιο σουτ του Βιεϊρίνια, ο Νικοπολίδης μόλις που βρήκε την μπάλα με τα ακροδάχτυλα και την έστειλε στο αριστερό του δοκάρι
17' Ο Πάμπλο Γκαρσία βρήκε με κάθετη μπαλιά τον Ίβιτς, αλλά το σουτ του Σέρβου από το ύψος της περιοχής ήταν κακό
23' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκαρσία από μακριά, μπλόκαρε εύκολα ο Νικοπολίδης
35' Κόρνερ του Ιμπαγάσα, ο Τσιρίλο απομάκρυνε και ο Μιραλάς έξω από την περιοχή έκανε το πρώτο σουτ του Ολυμπιακού, όμως η μπάλα έφυγε άουτ.
41' Ο Φουστέρ άνοιξε στα δεξιά του στον Μοντέστο, αλλά το σουτ του Κορσικανού πέρασε αρκετά άουτ.
45' Νέο μακρινό σουτ, αυτή τη φορά από τον Ρόμενταλ, χωρίς να ανησυχήσει τον Χαλκιά
47' Ωραία ενέργεια του Βιεϊρίνια, που απέφυγε τον Μέλμπεργκ και σούταρε έξω από την περιοχή, ο Νικοπολίδης απέκρουσε και πρόλαβε να μπλοκάρει πριν μπει στη φάση ο Ίβιτς
54' Mπαλιά του Βιεϊρίνια στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος μόνος του απέναντι στον Νικοπολίδη έχασε το κοντρόλ και πρόλαβαν να τον κλείσουν Παπαδόπουλος και Μοντέστο
57' ΓΚΟΛ (1-0): Ο Βιεϊρίνια σήκωσε την μπάλα, ο Ίβιτς την "έσπασε στον Σαλπιγγίδη, ο οποίος έκανε το κοντρόλ και με πλασέ από το ύψος της περιοχής νίκησε τον Νικοπολίδη. Οι παίκτες του ΠΑΟΚ αφιέρωσαν το γκολ στον Πάμπλο Κοντρέρας που βρίσκεται στη Χιλή, γιατί έχασε τον πατέρα του
73' Εκτέλεση φάουλ του Λίνο, ο Μιραλάς που ήταν στο τείχος έκανε χέρι, όμως ο διαιτητής δεν έδωσε πέναλτι, αλλά ούτε καν κόρνερ
85' ΚΟΚΚΙΝΗ: Απευθείας κόκκινη κάρτα στον Μιραλάς για χτύπημα στον Ίβιτς. Κατά την έξοδό του από το γήπεδο δέχθηκε ένα κομμάτι γυαλί στο πρόσωπο, χωρίς ευτυχώς να τραυματιστεί
89' Αναταραχή στην άμυνα του ΠΑΟΚ, η μπάλα έφτασε στον Τοροσίδη, που έπιασε το σουτ με το αριστερό, αλλά ο χαλκιάς έδιωξε σε κόρνερ

ΣΚΟΡΕΡ: 57' Σαλπιγγίδης
ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Π. Μάνδαλος (Αθήνας)
ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Σαβίνι, Tσουκαλάς, Ίβιτς - Τζιμπούρ, Αβρ. Παπαδόπουλος, Ιμπαγάσα
ΚΟΚΚΙΝΗ: 85' Μιραλάς (απευθείας)

ΠΑΟΚ (Μάκης Χάβος): Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Σαβίνι (72' Ελ Ζαρ), Μαλεζάς, Τσιρίλο, Πάμπλο Γκαρσία, Τσουκαλάς, Λίνο, Ίβιτς (93' Μπαλάφας), Βιεϊρίνια, Σαλπιγγίδης (83' Μουσλίμοβιτς)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Ερνέστο Βαλβέρδε): Νικοπολίδης, Τοροσίδης, Ραούλ Μπράβο, Αβρ. Παπαδόπουλος, Μέλμπεργκ, Μοντέστο, Ιμπαγάσα, Ρόμενταλ (53' Ζαϊρί), Φουστέρ (61' Πάντελιτς), Μιραλάς, Τζιμπούρ (61' Φετφατζίδης)